Arboria sa rozrastá a mení stav mestskej zelene

  • 7 mesiacov ago
  • 1

Preferencia zákazníkov pri nákupe bytov v meste Trnava sa z rôznych dôvodov, aspoň podľa nášho prieskumu, prikláňa ku vyššej dostupnosti do centra mesta Trnava. Obytná zóna Arbória sa však aj napriek vzdialenosti od centra teší v celku vysokému úspechu.

Občianska vybavenosť v zmysle zelene a detských ihrísk je na toľko atraktívna, že ju využívajú aj obyvatelia priľahlých obytných zón. Okrem iných benefitov a marketingových stratégii sa firma Lucron držala svojho poslania projektu, o ktorom sa môžeme dočítať na ich stránkach o ,,bývaní priamo vo veľkom parku.”

Arboria | Foto: Lucron

V aktualitách portálu Trnavského rádia je zverejnený rozhovor s riaditeľom predaja, pánom Jurajom Ťahúnom, ktorý prezradil, že v aktuálnej, teda ôsmej etape projektu, bude vystavaných 166 bytov, 1- až 4- izbových. Občianska vybavenosť v obytnej zóne narastá a podľa už spomínaného článku je v pláne výstavba škôlky.

https://trnavske.radio/2021/10/16/arboria-sa-rozrastie-o-kvetnu/

Arboria | Foto: Lucron

Obytná zóna sa v novej etape rozrastie o autenticky nazvanú ulicu Kvetnú. V ôsmej etape ako takej je plánované dokončenie stanovené na koniec roka 2024. Keď už sme spomenuli vzťah realizátorov projektu k občianskej vybavenosti, určite stojí za zmienku, že v novej etape pribudne detské ihrisko a ďaľšie zelené plochy.

Aký máme názor na vývoj výsadby zelene spojenej s budovaním obytných zón?

Zeleň pri obytných domoch určite pôsobí priaznivo vo viacerých oblastiach ako produkcia kyslíka, upokojujúci výzor, väčší pocit spojenia s prírodou a v konečnom dôsledku oveľa príjemnejšie prostredie v okolí obytných domov než na aké sme zvyknutý z panelovej výstavby minulého storočia.

Planting greens | Foto: Unsplash

Ak sa na problematiku výstavby pozriem z viac krytického hľadiska a celkovej komparácie s inými projektami, ľudia realizujúci podobné projekty by sa mohli inšpirovať svetovými špičkami kombinácie prírodného vyžitia a bytovej výstavby. Ak sa budeme odrážať iba od súčasného stavu v našej krajine, progres v environmentálnej zodpovednosti výsadby zelene pri obytných domoch bude pomalší. Treba si určite nastaviť laťku do inej roviny.

Viac informácii na podobnú tematiku čakajte v budúcich článkoch.

Join The Discussion

Compare listings

Compare